Саопштење

Саопштење

Члан Градског већа за саобраћај и путеве Немања Вукчевић присуствовао је  радионици за децу у ОШ „Петефи Шандор“ која је одржана  поводом промоције ''Дана без аутомобила''. Едукативни час организује Савет за координацију послова безбедности саобраћаја на путевима на територији Града Новог Сада у сарадњи са Градском управом за саобраћај. Циљ радионице је едукација деце за безбедну вожњу бицикала поводом ''Дана без аутомобила''.

Поводом највећег националног празника Индије, 69. Дана независности Индије, Културни центар Новог Сада, у сарадњи са Индијским саветом за културну сарадњу и Амбасадом Индије у Београду, ораганизовали су изложбу ''Храмови, тврђаве и палате – 2000 година индијске архитектуре''.

Изложбу је свечано отворила Њена екселенција амбасадорка Индије у Србији, госпођа Нариндер Чаухан, у прусуству шефа Кабинета градоначелника Новог Сада, Александра Петровића.

Град Нови Сад посредством Градске управе за привреду, у оквиру реализације мере „Обука за дефицитарна занимања“ из Акционог плана запошљавања за 2015. годину финансирао је обуку за за веб технологије. Прва група од 25 полазника овладала је вештинама веб дизајна (HTML, CSS и Photoshop) и стекла одличну полазну основу за даље усавршавање и учење о веб дизајну и веб технологијама, а у току је други круг обука за још 25 полазника за PHP програмере. Полазнацима обуке за веб дизајнере уверења о завршеној обуци доделио је члан Градског већа за привреду мр Горан Сечујски.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић обишао је радове који се изводе на Роковом потоку у Петроварадину, a који су започети у току септембра и то на изради масивног потпорног зида од неармираног бетона, са циљем да се стабилизују косине Роковог потока као и постојећи објекти у близини.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић посетио је Удружење пензионисаних радника органа унутрашњих послова Новог Сада и разговарао са представницима те организације о њиховим активностима.

Том приликом председник Удружења Слободан Ердевик уручио је градоначелнику њихову Плакету и амблеме као и уметничку слику једног од чланова, посебно истичући да је то прва посета градоначелника од оснивања Удружења, то јест од 1974. године.

Члан Градског већа за саобраћај и путеве Немања Вукчевић заједно са чланом Градског већа за комуналне послове Владимиром Стојковићем присуствоваo je конференцији за новинаре o безбедности у саобраћају у оквиру пројекта „Смањи гас“. Пројекат се реализује на територији Републике Србије под покровитељством Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре уз подршку Града Новог Сада и Савета за безбедност саобраћаја Града Новог Сада. Конференцији је присуствовала и промотер пројекта др Нада Мацура.

Град Нови Сад, у сарадњи са ЈГСП Нови Сад и компанијом ДунавНет, у оквиру конзорцијума од 15 учесника из још три европске земље, ради на реализацији пројекта под називом "MobiWallet" који за циљ има креирање система заснованог на савременој информационој технологији и GPS уређајима, а који би путем мобилне апликације омогућио грађанима куповину карте за градски превоз, увид у кретање аутобуса, увид у еколошке информације о појединим деловима града, приступ туристичким информацијама, као и подацима о броју бицикала на станицама"Rent-a-bike".

Члан Градског већа за социјалну и дечју заштиту Никола Ћировић и шеф Кабинета градоначелника Новог Сада Александар Петровић примили су у Градској кући представнике Града Модене из Италије, који је град-побратим Новог Сада, господина Ђованија Франка Орланда из Канцеларије за европску политику и међународне односе и господина Луку Де Пјетрија, функционера Регије Емилија Ромања.

Свештенство новосадске Саборне цркве и средњошколски мешовити хор Музичке школе „Исидор Бајић“ приредили су помен поводом  стогодишњице смрти Исидора Бајића. Том приликом, члан Градског већа за културу Вања Вученовић положио је венце на гроб овог великог музичког ствараоца.

Свечани пријем поводом обележавања 15. септембра – Дана резервних војних старешина Србије одржан је данас у Градској кући. Пријему, којим је обележена 96. годишњица постојања и деловања Организације резервних војних старешина присуствовали су члан Градског већа за културу Вања Вученовић и шеф Кабинета градоначелникa Новог Сада Александар Петровић.

Syndicate content