Саопштење

Саопштење

Члан Градског већа за културу Вања Вученовић присуствовао је обележавању Дана Републике Српске, а домаћин и организатор тог догађаја је Удружење Крајишника Србије. Удружење има 18 формираних општинских Одбора, међу којима је и Одбор у Новом Саду, као и 20 иницијалних општинских Одбора са око 5000 чланова.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић са породицом присуствовао је Божићној литургији у Храму Св. Кирила и Методија у насељу Телеп.

- Још једном желим да свим грађанима који славе Божић по јулијанском календару пожелим добро здравље, мир и благостање. Највећи хришћански празник окупља вернике, и инспирише све нас да будемо бољи, да негујемо истинске породичне вредности, и да поступамо хумано једни према другима - истакао је градоначелник Милош Вучевић.

Нови Сад, 7. јануар 2016. године

Члан Градског већа за културу Вања Вученовић присуствоваo je подели бесплатних бадњака грађанима коју je и ове године организoвало Јавно предузеће „Национални парк Фрушка гора“ .

Члан Градског већа за културу Вања Вученовић отвориo je изложбу докумената и фотографија о страдању Срба на подручју Хрватске и Босне и Херцеговине 1991-1995. године, у Културном центру Града Новог Сада.

Члан Градског већа за социјалну заштиту и бригу о породици и деци проф. др Никола Ћировић и шеф Кабинета градоначелника Новог Сада Александар Петровић присуствовали су предаји новог возила које је датo на коришћење Народној кухињи Црвеног крста.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић уручио је пакетиће подршке деци из Сигурне дечје куће, из Дневног боравка и Сигурне женске куће. У пакетићима се налазила нова гардероба и обућа, а њихову набавку финансирао је Град Нови Сад путем Центра за социјални рад.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић честитао је Божић свим грађанима који највећи хришћански празник славе по Јулијанском календару.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић обишао је механизацију и људство зимске службе ЈКП "Пут" у Руменачкој улици како би била констатована расположивост капацитета возила и машина, као и стање залиха соли, а поводом најављеног новог хладног таласа праћеног леденом кишом.

Шеф Кабинета градоначелника Новог Сада Александар Петровић заједно је са директором Центра за социјални рад Ненадом Драшковићем обишао Прихватну станицу-Дневни боравак за бескућнике у Новом Саду, два монтажна објекта за мушкарце у непосредној близини Центра за социјални рад, Змај Огњена Вука 13 и простор намењен преноћишту за жене у Темеринској улици бр. 6. У наведеним објектима обезбеђено је 28 места за мушкарце и 7 места за жене, a збрињавају се пунолетна лица на тај начин што им се пружа ноћење, суви оброк и топли напитак.

Члан Градског већа за комуналне послове Владимир Стојковић обишао је припремне радове ЈП Завода за изградњу града  на изградњи гравитационо-потисног цевовода са црпном станицом у насељу Боцке у Сремској Каменици.

Syndicate content