Саопштење

Саопштење

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић уручио је Фебруарску награду атлетичарки Ивани Шпановић на Свечаној академији одржаној у Српском народном позоришту поводом обележавања Дана Града Новог Сада. Фебруарска награда додељује се као друштвено признање за најзначајнија дела и достигнућа грађана Новог Сада која су у духу неговања слободарске традиције Града и јединства свих његових грађана, а поводом Дана Града – 1. фебруара, дана када је 1748. године Нови Сад проглашен слободним краљевским градом.

Поводом прославе 1. фебруара Дана Града одржан је свечани пријем делегација градова и општина које су посетиле Нови Сад, а домаћини су били градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и председник Скупштине Града Новог Сада Здравко Јелушић. Свечаном пријему поводом 269. рођендана Новог Сада присуствовали су гости из 19 градова међу којима су Норич, Печуј, Толука, Темишвар, Гомељ, Грачаница, Будимпешта, Ријека, Дортмунд, Будва, Линц, Беч, Нижњи Новгород и Толука.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и градоначелник Улма Гунтер Циш присуствовали су откривању информативне табле на кући Милеве Марић-Ајнштајн у Кисачкој улици. Наиме, један од највећих научника икада, Алберт Ајнштајн, рођен је у Улму, а његова супруга Милева Марић-Ајнштајн један део живота провела је у Новом Саду, на месту где је инфо-табла постављена.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и градоначелник Улма Гунтер Циш потписали су Споразум о успостављању сарадње између Градa Новог Сада и Града Улма из Савезне Републике Немачке.

Градоначелник Вучевић је нагласио да је потписивањем тог Споразума крунисана вишегодишња сарадња два града и да је формализовано оно што је већ постојало, а то је чврсто пријатељство.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и градоначелник Орела из Руске Федерације Василиj Федорович Новиков потписали су Споразум о успостављању сарадње којим ће бити обезбеђени услови динамичног и хармоничног развоја у области економске, научно-техничке и културне сарадње, а у циљу јачања међурегионалних веза, непосредних контаката органа локалне самоуправе, предузећа и организација та два града.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић заједно jе са министром просвете, науке и технолошког развоја Младеном Шарчевићем учествовао на радном састанку у Ректорату Универзитета у Новом Саду. У дискусији су учествовали и покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност проф. др Зоран Милошевић., саветник министра државне управе и локалне самоуправе Стефан Баџа, потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Михаљ Њилаш, као и саветник председника Владе Ђорђе Манчић. 

Како је речено на конференцији за новинаре у Градској кући, први пут у Новом Саду прослава новогдодишњих празника третирана је као значајан туристички догађај што је резултирало повећањем броја ноћења за 50 000 у односу на претходну годину. Туристичка организација Новог Сада већ је у новембру покренула снажну кампању на телевизији, радију и друштвеним мрежама, и према њиховим подацима Нови Сад су посетили бројни туристи из Хрватске, Словеније, Бугарске, Босне и Херцеговине, Грчке, Румуније, Мађарске, Црне Горе, Немачке и Аустрије.

Светосавска академија поводом једног од најважнијих датума за школство у Србији одржана је и у ОШ ''Ђура Јакшић'' у Каћу, а ове године за кума школске славе проглашен је градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и министар пољопривреде и заштите животне средине Бранислав Недимовић посетили су ''Пољопривредну школу са домом ученика'' у Футогу где су присуствовали и Свечаној академији поводом прославе Светог Саве. Они су такође обишли школску економију где ђаци стечена теоријска знања примењују у пракси.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић присуствовао је обележавању Међународног дана сећања на жртве Холокауста на Јеврејском гробљу, а церемонију је организовала Јеврејска општина Нови Сад. Резолуцијом Генералне скупштине Уједињених нација, усвојеном 1. новембра 2005. године, 27. јануар проглашен је за Међународни дан сећања на жртве Холокауста. Тог дана, 1945. године, јединице Црвене Армије ослободиле су највећи логор смрти у раздобљу Другог светског рата, Аушвиц – Биркенау у Пољској.

Syndicate content