Саопштење

Саопштење

Члан Градског већа за саобраћај и путеве Александар Кравић заједно са председником Скупштине Града Новог Сада Здравком Јелушићем присуствовао је првој подели бесплатних ауто-седишта самохраним родитељима и родитељима са ниским примањима у оквиру активности Канцеларије за дечија ауто-седишта. Он је том приликом уручио 12 ауто-седишта, од укупно 60, колико ће у току акције бити подељено. Пројекат „Безбедност се учи пре првих корака – Канцеларија за дечија ауто-седишта“ реализује Центар за безбедност саобраћаја уз финансијску подршку НИС-а.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић обишао је заједно са представницима јавно-комуналних предузећа задуженим за чишћење снега у граду, више месних заједница на територији града, између осталих и Петроварадин, Буковац, Сремску Каменицу и пут према Поповици, као и све кључне саобраћајнице у граду где се уверио у редовно и стабилно функционисање градске зимске службе.

Члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин и помоћник градоначелника Новог Сада Иван Силер присуствовали су хуманитарном турниру у малом фудбалу „Куп Телепа“ у ОШ „Јожеф Атила“. „Куп Телепа“ организовале су три месне заједнице са територије тог дела града уз подршку ОШ „Јожеф Атила“, бројних новосадских спортиста и Удружења грађана „Чепом до осмеха“. Циљ турнира, на којем учествују 32 екипе, је прикупљање новчаних средстава за лечење дечака оболелог од церебралне парализе.

Члан Градског већа за социјалну заштиту и бригу о породици и деци Тихомир Николић, помоћница градоначелника Новог Сада Љиљана Коковић и директорка Центра за социјални рад Добрила Чачија обишли су објекте за смештај бескућника и Свратиште за децу улице с обзиром на новонасталу ситуацију узроковану неповољним временским условима.

Акција поделе 3000 бесплатних бадњака грађанима на Тргу слободе у Новом Саду реализована је и ове године у организацији Јавног предузећа „Национални парк Фрушка гора“. Бадњаци су раније припремљени у оквиру редовног газдовања храстовим шумама, како би се сузбила бесправна сеча младих храстових изданака.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић честитао је Божић свим грађанима који тај празник обележавају по Јулијанском календару.

- Нека нас и овај Божић подсети на најузвишеније људске вредности као што су племенитост, милосрђе и међусобно уважавање. Да нас у делима води жеља да помогнемо другима, јер тако ћемо једино помоћи и себи самима. Драги Новосађани желим вам срећан Божић, и да празничне дане проведете у миру и радости, окружени својим најмилијима. Мир Божји Христос се роди – истиче се у честитки градоначелника Милошa Вучевића.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић посетио је прворођену бебу у 2017. години чија мајка има пребивалиште на територији Града Новог Сада и том приликом у новосадском породилишту, мајци прве бебе, Снежани Бухи, упутио срдачне честитке. Град је за прворођену новосадску бебу обезбедио новогодишњи поклон, односно 100 000 динара, а за сву осталу децу, са територије Новог Сада, рођену 1. јануара по 50 000 динара.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић посетио је Ватрогасну јединицу и Полицијску станицу и пожелео срећну Нову годину дежурним екипама које брину о безбедности свих грађана.

Градоначелник Вучевић је у Ватрогасној бригади истакао да је ту како би пружио подршку запосленима који током новогодишњих празника раде појачаним интензитетом у циљу очувања опште безбедности. Након тога градоначелник је обишао и полицајце у објекту дежурног оперативног центра у Улици Пап Павла и том приликом им се захвалило на савесном и пожртвованом раду .

Влада Републике Србије прогласила је „Нови Сад 2021 – Европска престоница културе“ културним пројектом од националног значаја за Републику Србију, јер jе титула Европске престонице културе од стратешкe важности како за Нови Сад тако и за Републику Србију.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић пожелео је свим Новосађанима срећну и успешну 2017. годину.

Syndicate content