26.04.2017.
Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић присуствовао је комеморативном програму који је организовала Јеврејска општина Нови Сад поводом 73. годишњице депортације новосадских Јевреја у злогласне логоре. Том приликом, присутнима су се обратили председник Покрајинске владе Игор Мировић, Врховни рабин Србије Исак Асиел, као и градоначелник који је истакао да суштина обележавања једног од најтрагичнијих датума у новијој историји, није само одавање поште невиним жртвама, већ и јасно упозорење да такве ствари не смеју никада више да се понове.