11.05.2016.
Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић примио је у Градској кући амбасадора СР Немачке у Србији Њ.Е. Аксела Дитмана. Том приликом градоначелник му се захвалио на посети и пожелео му срдачну добродошлицу.
Градоначелник је на састанку са амбасадором истакао да је Дортмунд један од градова побратима са којим је остварена најинтензивнија сарадња, а да у контактима два града доминира размена у областима културе, спорта и образовања, као и сарадња Универзитета. Такође, у разговору је истакнута и добра сарадња са градом Улмом преко Дунавске стратегије.