Саопштење

Саопштење

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић присуствоваo je отварању петог по реду скупа „Дунавски бизнис форум“ који се под покровитељством Привредне коморе Србије и Владе АП Војводине одржава у Новом Саду наредна два дана. Скуп је отворио председник Покрајинске владе Игор Мировић, а догађају су присуствовале водеће личности из области бизниса, науке, културе и медија, представници политике, дипломатије и јавног живота Немачке, Аустрије, Мађарске, Чешке, Словачке, Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе, Румуније, Бугарске, Молдавије и Украјине.

Члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин присуствовао је отварању Омладинског клуба, простора за младе у Кинеској четврти, будућем ''Youth creative polis''- у које је уприличено у оквиру процеса кандидатуре Новог Сада за Омладинску престоницу Европе 2019. године.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић честитао је репрезентацији Србије у баскету ''3 на 3'' освајање Светског првенства у Гванџоу, који су тај резултат постигли победивши екипу Сједињених Америчких Држава резултатом 21:16.

- Честитам екипи Србије што је по други пут одбранила боје своје државе на најбољи могући начин. Нови Сад је поносан на своје спортисте који доказују да је могуће остварити снове. Они су прави пример за младе генерације јер промовишу најбоље вредности - истакао је градоначелник Милош Вучевић.

Поводом титуле - Европска престоница културе 2021. године коју је Град Нови Сад освојио 13. октобра у Бриселу градоначелник Милош Вучевић и председник организационог одбора ''Нови Сад 2021“ Немања Миленковић, у присуству чланова тима који је реализовао цео пројекат, одржали су конференцију за новинаре у Свечаним салонима на Петроварадинској тврђави.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић заједно је са чланом Градског већа за спорт и омладину Огњеном Цвјетићанином примио у Градској кући представнике Националних савета за младе из 15 земаља Југоисточне Европе који су у тродневној посети Новом Саду у склопу процеса кандидатуре Новог Сада зa Oмлaдинску прeстoницу Eврoпe. Пријему је присуствовао и цео пројектни тим „ОПЕНС 2019“ на челу са координатором иницијативе Вукашином Гроздановићем.

Амбасадор Републике Србије при ЕУ Њ.Е. госпођа Ана Хрустановић примила је делегацију Града Новог Сада који је добио престижну титулу Европска престоница културе 2021, а коју је предводио градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.

Члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин присуствовао је свечаном отварању манифестације „OPENS DAY 2016“ која је организована на Тргу слободе. У току дана организатори су уприличили различите садржаје за младе, као што су представљање омладинских организација, мини - биоскоп, ''Fun зона'', ''Chill зона'' и др.

Шеф Канцеларије за локални економски развој Града Новог Сада мр Горан Сечујски примио је учеснике 31. међународног фестивала иновација, знања и стваралаштва ''ТЕСЛА ФЕСТ 2016'' који се одржава од 12. до 15. октобра у СПЦ ''Војводина'', под покровитељством Владе Републике Србије, Владе АП Војводине, Града Новог Сада и Завода за интелектуалну својину.

Између Града Новог Сада и Департмана Вал Доаз у Француској, Општина Денгијен Лебен, Сен Лу ла Форе и Таверни потписано је Писмо о намерама о успостављању сарадње.

Тај документ потписан је на основу веза које постоје између две стране већ више од годину дана у сфери социјалног живота, а посебно у економском, културном и академском домену. Тиме је дат допринос у стварању позитивне климе за промоцију пријатељских односа и веома конкретних активности у сарадњи између наведених територијалних колективитета.

Нови Сад је данас у Бриселу проглашен Европском престоницом културе за 2021. годину! Након финалне презентације пројекта „Нови Сад 2021“, коју је данас у Бриселу одржала новосадска делегација, панел независних експерата донео је историјску одлуку да први град ван ЕУ који ће понети титулу буде управо Нови Сад!

Syndicate content