Саопштење

Саопштење

Национална кампања „Недеља промоције дојења 2016. године” одржава се од 3. до 9. октобра под слоганом „Дојење: кључ одрживог развоја“. Институт за јавно здравље Војводине у склопу обележавања ове значајне здравствено-промотивне кампање у партнерству са здравственим и просветним установама Јужнобачког округа, а посебно са Клиником за гинекологију и акушерство Клиничког центра Војводине и Домом здравља „Нови Сад“ организовали су  јавну манифестацију у Градској кући.

Градоначелник Новог Сaда Милош Вучевић заједно је са командантом Прве бригаде копнене војске, бригадним генералом Жељком Петровићем обишао Официрски дом, познатији као Дом војске, на Београдском кеју где су недавно завршени радови на санацији и реконструкцији ограде око тог објекта. На потезу ограде која је била дотрајала, оштећена и дестабилизована, постављена је и изграђена потпуно нова ограда у дужини од око 260 метара и у висини од око два метра. Бетонски стубови су реконструисани, а између њих је постављена потпуно нова кована испуна.

Члан Градског већа за привреду Милорад Радојевић присуствовао је конференцији за новинаре поводом предстојећег „Октоберфеста” који ће бити одржан од 28. до 29. октобра у Мастер центру Новосадског сајма.

Презентација пројекта Нови Сад 2021 одржана је у Информационом центру ЕУ у Београду, а том приликом су се учесницима скупа обратили члан Градског већа за културу Далибор Рожић, председник Организационог одбора за кандидатуру Новог Сада за Европску престоницу културе 2021. године Немања Миленковић, као и саветница у Министарству културе Србије задужена за Европске интеграције у области културе Мирослава Турковић. Презентацији су присустовали чланови дипломатског кора, представници културних институција и невладиних организација.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић примио је у Градској кући амбасадора Словеније у Републици Србији Њ.Е. Владимира Гаспарича.

Градоначелник је новопостављеном амабасадору Словеније пожелео добродошлицу у Нови Сад и изразио задовољство поводом његове прве званичне посете граду. Он је истакао да посете словеначких делегација Градској кући, у последњих неколико година, предњаче по учесталости у оквиру свих међународних контаката и изразио наду да ће се тако квалитетна и интензивна сарадња наставити и у будућности.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин примили су чланове параолипијске репрезентације који су на Играма у Рио де Женеиру освојили медаље. Међу њима су били репрезентативци из Новог Сада Борислава Перић Ранковић, Нада Матић, Митар Паликућа и тренер Лазар Куртеш.

Члан градског већа за социјалну заштиту и бригу о породици и деци Тихомир Николић отворио је манифестацију „Дечија недеља“ која траје до 10. октобра 2016. године. Манифестација се одржава уз подршку Града Новог Сада под слоганом „Нећу да бригам-хоћу да се играм“.

Пројекат Града Новог Сада „Липов мед за одрживи развој Дунавског микрорегиона“ је у ужем избору за награду на Такмичењу Европске Комисије за најбољу идеју у области промоције предузетништва (EEPA). Награде се додељују у пет категорија за изузетне примере подршке и промоцију предузетништва у Европи, а проглашење победника за 2016. годину се одржава 24. новембра у Братислави.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и председник Покрајинске владе Игор Мировић потписали су Протокол о сарадњи Аутономне Покрајине Војводине са Градом Новим Садом приликом реализације заједничких инвестиција на територији Града Новог Сада чији значај превазилази локалне оквире. Како је речено приликом потписивања Протокол предвиђа приоритетне пројекте и опис финансијског и другог учешћа два нивоа власти у њиховој реализацији. Према речима Председника Покрајинске владе Игора Мировића средства ће бити обезбеђивана путем предвиђених законских процедура.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић, председник Покрајинске владе Игор Мировић и амбасадорка Републике Словачке Дагмар Репчекова присуствовали су отварању фестивала "Словачке народне ношње у Војводини" који има за циљ да допринесе очувању 270 година дуге традиције и историје Словака у Војводини. Реч је о првом Фестивалу, а организатор је Културни центар ''Кисач''. Према речима директора те установе Павела Суровог учесници манифестације дошли су из свих словачких места у Војводини.

Syndicate content