Саопштење

Саопштење

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић заједно је са министарком државне управе и локалне самоуправе Аном Брнабић, министром омладине и спорта Вањом Удовичићем и председником Покрајинске владе Игором Мировићем присуствоваo почетку друге фазе изградње Научно-технолошког парка Универзитета у Новом Саду. Гради се зграда од 29000м2 од чега ће 10000м2 бити за учионице и лабораторије Факултета техничких наука, а остатак простора намењен је компанијама које су произашле из тог факултета и које ће ту, према предвиђањима, запослити још око 3000 нових инжењера.

Поводом 23. октобра Дана ослобођења Новог Сада, градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и председник Скупштине града Новог Сада Здравко Јелушић положили су венце на Спомен гробљу и на споменик Новосадском партизанском одреду на Ченеју. Поред градоначелника Новог Сада и председника Скупштине Града, венце су положили представници Војске Србије, чланови Градског одбора СУБНОР и делегација Резервних војних старешина.

Свечаност поводом обележавања Дана ослобођења Новог Сада у Другом светском рату одржана је на Београдском кеју у присуству највишег државног, покрајинског, градског и војног руководства. Више од 700 припадника Војске Србије учествовало је у статичком и динамичком приказу, где је представљено ново наоружање и војна опрема и уприличен приказ дела оперативних способности Војске Србије.

Поводом 23. октобра, Дана ослобођења Новог Сада у Другом светском рату у Синагоги је одржан концерт белоруско-српског омладинског симфонијског оркестра под руководством диригената Вјачеслава Бортновског и Ђорђа Павловића. Покровитељи манифестације су амбасада Белорусије у Србији, Министарство културе и информисања и Влада АП Војводине.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин примили су у Градској кући репрезентацију Србије у баскету „3 на 3“, освајаче титуле светског првака Душана Домовића Булута, Дејана Мајсторовића, Марка Ждера и Марка Савића.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић примио је амбасадорку Румуније у Републици Србији Њ. Е. Оану Кристину Попу. Том приликом градоначелник јој је изразио срдачну добродошлицу и захвалност на посети.

Званичници су разменили честитке поводом проглашења Новог Сада и Темишвара Европским престоницама културе 2021. године, закључујући да је то још један мост који спаја два побратимска града.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и члан Градског већа за здравство проф. др Золтан Хорват примили су у Градској кући водеће европске и светске стручњаке у области неуротрауматологије, учеснике Међународног конгреса неурохирурга кojи сe oдржaвa у Нoвoм Сaду.

Члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин свечано је отворио Општинско-окружно такмичењe у пливању за ученике и ученице основних и средњих школа.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић примиo је амбасадорку Израела у Републици Србији Њ.Е. Алону Фишер-Кам. Том приликом градоначелник јој је пожелео срдачну добродошлицу и изразио задовољство због њене прве званичне посете Новом Саду.

Члан Градског већа за саобраћај Александар Кравић састао се са представницима струковнoг такси удружења ''Ситанс'', удружења ''Пан такси'', ''Војвођани'' , ''Макси Новосађани'', ''Новус'' као и гранског синдиката такси возача и аутопревозника ''Независност'' како би разговарали о Одлуци о такси превозу која је усвојена на последњој Скупштини Града Новог Сада.

Syndicate content