Саопштење

Саопштење

Члан Градског већа за културу Далибор Рожић присуствовао је представљању нове књиге издавачке куће „Прометеј“ аутора Владимира Врговића „Нови Сад - Хроника 1970-1990“. Промоцији у Градској кући присуствовали су и Јован Дејановић, градоначелник Новог Сада од 1974. до 1982. године, као и Бошко Петров, градоначелник Новог Сада од 1985. до 1989.

Помоћници градоначелника Новог Сада Александар Петровић и Љиљана Коковић посетили су Дом „Ветерник“ и присуствовали уручењу хуманитарне помоћи у виду одеће, хране, слаткиша и средстава за личну хигијену коју је почасна грађанка Новог Сада Ханелоре Ламхе из Дортумда прикупила за ту установу.

Након што је Град Нови Сад објавио конкурс за израду мобилних апликација у циљу унапређења ефикасности јавних сервиса на бази отворених података у областима екологије и културе, а у оквиру пројекта „WeLive“ који се финансира из Програма „HORIZON 2020“ одржано је и такмичење за израду мобилних апликација („hackathon“), након чега је утврђена и листа одабраних мобилних апликација које су награђене лаптоп и таблет рачунарима.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и министар здравља у Влади Републике Србије др Златибор Лончар потписали су Уговор о додели помоћи Града Новог Сада која је намењена за лечење деце оболеле од тешких болести. Уговор је склопљен између Града Новог Сада и Министарства здравља Републике Србије, односно Буџетског фонда за лечење обољења, стања или повреда које се не могу успешно лечити у Републици Србији, а у присуству члана Градског већа за здравство проф. др Золтана Хорвата и Покрајинског секретара за здравство доц. др Зорана Гојковића.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић присуствовао је отварању 7. ''Нoвoсaдских дeчиjих зимзaриjа'' које ће трајати дo 5. jaнуaрa 2018. гoдинe. Више од 100 бeсплaтних крeaтивнo-eдукaтивних садржаја зa дeцу, тoкoм зимскoг рaспустa, биће реализовано на прeкo 20 лoкaциja у грaду. Током отварања манифестације у холу Позоришта младих одржан је бaзaр крeaтивних рaдиoницa нa кoјем сe прeдстaвило прeкo 20 институциjа и oргaнизaциjа кoje учeствуjу у oвoгoдишњeм бoгaтoм прoгрaму.

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић честитао је предстојећи Божић суграђанима који тај празник славе по Грегоријанском календару.

- Честитам овај велики празник свим суграђанима са жељом да у складу са традицијом буду окупљени у кругу породице и да истински уживају у празничним данима. Време Божића је време радости, даривања и међусобног уважавања, па нека овај празник унесе мир у сваки дом. Желим да тај радосни дан проведете у обиљу љубави, уз благостање и веру у успех и напредак – поручио је градоначелник Милош Вучевић.

Нови Сад, 22. децембар 2017. године

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин обишли су реновиране просторије Одбојкашког клуба „Војводина“ након чега су присуствовали потписивању уговора између ОК „Војводина НС семе“ и компаније „НИС“. Како је нагласио један од потписника, генерални директор клуба Никола Салатић, дуги низ година циљ је био да се направи својеврсни дом за младе играче, а план за реализацију су омогућили и спровели нови Управни одбор, спонзори, Град Нови Сад и НИС.

Члан Градског већа за привреду Милорад Радојевић присуствоваo je конференцији за новинаре у Градској кући, на којој jе представљен бренд „Бегечка шаргарепа“ који је званично, поред „Футoшкoг купусa“ и „Фрушкoгoрскoг липoвoг мeдa“, постао прoизвoд сa зaштићeним гeoгрaфским пoрeклoм.

На конференцији су говорили и Бранислав Ракетић из Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде, директор Задруге „Бегечки повртари“ Горан Зец као и један од највећих произвођача шаргарепе Јанко Медвеђ.

Помоћник градоначелника Новог Сада Александар Петровић примио је еминентне добровољне даваоце крви „Изворног клуба 100“ на пријему који се организује у Градској кући поводом новогодишњих и божићних празника. „Изворни клуб 100“ постоји од 1997. године и прво је регистровано удружење вишеструких, еминентних добровољних давалаца крви, а окупља неколико стотина Новосађана са јединственом жељом да добровољно, бесплатно и анонимно помажу оболелима и повређенима да оздраве.

Члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин присуствовао је хуманитарном новогодишњем кошаркашком турниру "Кошем за другара" који је одржан по десети јубиларни пут са преко 500 учесника, чији је циљ промоција спорта, хуманости, дружења и здравог начина живота.

Syndicate content