06.03.2018.
Симболичним повлачењем првог потеза, члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин отворио је 12. Појединачно првенство Србије за мушкарце у шаху које организују Шаховски савез Војводине и Шаховски савез Новог Сада.
- Веома смо поносни што је после 23 године наш град поново домаћин оваквог спортског догађаја, а сама чињеница да се на Првенству такмиче најбољи српски играчи, довољно говори о његовом реномеу- изјавио је Огњен Цвјетићанин и пожелео играчима да остваре добре резултате и освоје место у репрезентацији.