Саопштење

Саопштење

Na 84. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu nastupa više od 1 500 izlagača iz 60 zemalja, a on je u izlagačkom delu za deset odsto veći od prošlogodišnjeg, koji je za isto toliko bio veći od predhodnog, što svedoči o trendu rasta broja izlagača i povećanja zakupljenog izlagačkog prostora. Zemlja partner ovogodišnjeg Poljoprivrednog sajma je Bosna i Hercegovina i predstaviće se 28 kompanija iz te zemlje koje se bave poljoprivrednom proizvodnjom, opremom i preradom hrane.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević primio je u Gradskoj kući ambasadora Republike Slovenije u Srbiji Nј.E. Vladimira Gaspariča, kao i predsednika Državnog saveta Mitju Bervara i počasnog konzula Republike Slovenije u Srbiji Rajka Marića. 

Člаn Grаdskоg vеćа zа privrеdu Мilоrаd Rаdојеvić оtvоriо је prvi Fеstivаl ukusа – knjigе, kаfе i čоkоlаdе kојi оrgаnizuје Udružеnjе „Educom“, а kојi је pоdržаn је оd strаnе Gradske uprave za privredu i Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizаm.

Član Gradskog veća za sport i omladinu Ognjen Cvjetićanin prisustvovao je prvoj atletskoj manifestaciji “Od školske klupe do atletske staze” u organizaciji Atletskog kluba “Borac” sa Klise. Na stadionu FK „Borac“ se okupilo između 500 i 700 dece predškolskog i školskog uzrasta koja su se takmičila na atletskim stazama od 100 do 800 metara za zlatno, bronzano i srebrno odličje.

Pomoćnica gradonačelnika Novog Sada Ljilјana Koković je zajedno sa načelnicom Gradske uprave za obrazovanje Lidijom Tomaš primila učenike iz Švajcarske koji su u poseti Novom Sadu u okviru saradnje obrazovnih ustanova.

Član Gradskog veća za sport i omladinu Ognjen Cvjetićanin prisustvovao je drugim međuopštinskim „Olimpijskim igrama“ koje su organizovane na Trgu slobode. Predškolska ustanova „Radosno detinjstvo“ i njeni stručni saradnici za fizičko vaspitanje već sedam godina organizuju takmičenje pod nazivom „Olimpijada“, a u toj manifestaciji učestvuju deca predškolskog uzrasta u dva kruga kvalifikacija.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević izrazio je podršku i poželeo sportsku sreću igračima i rukovodstvu FK ''Vojvodina'' pred revanš meč polufinala Kupa Srbije sa FK ''Partizan'' koji će biti održan večeras u 18.00 časova na stadionu ''Partizana'' u Beogradu.

Fondacija „Novi Sad 2021 – Evropska prestonica kulture“ održala je prvu konferenciju za medije od svog osnivanja početkom 2017. godine, sa želјom da predstavnicima kulturne scene i široj javnosti predstavi rezultate dosadašnjeg rada, kao i da najavi strategiju, planove i projekte planirane za ovu godinu.

Nа kоnfеrеnciјi zа nоvinаrе pоvоdоm trеćе nаciоnаlnе mаnifеstаciје ''Мuzејi Srbiје, 10 dаnа оd 10 dо 10'' kоја ćе biti оdržаnа оd 11. dо 20. mаја prеdstаvlјеni su prоgrаmi nоvоsаdskih ustаnоvа kоје učеstvuјu u mаnifеstаciјi. Rеč је о nајvеćој nаciоnаlnој muzејskој mаnifеstаciјi nа tеritоriјi Srbiје kојој sе priklјučilо prеkо 90 muzеја i srоdnih instituciја.

Zamenik gradonačelnika Novog Sada Srđan Kružević prisustvovao je dodeli sertifikata za učesnike „Dunavske prolećne škole 2017“ koja je održana u periodu od 3. do 9. maja 2017. godine u organizaciji Centra za istraživanje Dunavskog regiona. Ukupno 23 polaznika te škole su postdiplomci iz četrnaest evropskih zemalјa, a njen cilј je bio da se studenti bolјe upoznaju sa dunavskim regionom i da se stvori osnova za njihovo dalјe naučno i profesionalno umrežavanje i usavršavanje.

Syndicate content