03.10.2019.
Новоименована амбасадорка Босне и Херцеговине у Републици Србији Њ.Е. Аида Смајић посетила је Нови Сад где се састала са градоначелником Милошем Вучевићем. На састанку у Градској кући они су разговарали о важности добросуседских односа који једино могу да доведу до просперитета у региону.
Како је оценио градоначелник Вучевић, бројне су везе Новог Сада са Босном и Херцеговином, а најчвршће су оне пријатељске између грађана. Званичници су се сложили да прилика за проширење и јачање сарадње између две земље има много, те да су пројекти на локалном нивоу кључни за обе стране.