НАЈАВЉЕН 33. НОВОСАДСКИ ПОЛУМАРАТОН, ПОТВРЂЕНО УЧЕШЋЕ ПРЕКО 1700 ТРКАЧА ИЗ 31 ЗЕМЉЕ СВЕТА

На конференцији за новинаре у Дому војске, најављен је 33. Новосадски полумаратон који ће бити одржан у недељу, 29. марта са почетком у 11 часова. Говорници на конференцији били су председница Организационог одбора Новосадског маратона и чланица Градског већа за спорт и омладину Татјана Медвед, спортски новинар Лазо Бакмаз, као и секретар Црвеног крста Града Новог Сада Драган Лазић. Како је речено на конференцији, старт и циљ, и штафетне и маратoнске трке, су у центру Нoвoг Сада, на Тргу слoбoде, и те две трке се истoвременo oдвијају. Трасе Новосадског полумаратона, у којем учествује преко 1700 тркача из 31 земље света, протежу се центром града, Београдским кејом и Лиманом 4.
- Нови Сад и на овај начин потврђује да је град спорта, здравог живота и заједништва. Новосадски полумаратон и ове године окупља све генерације, учесници су и рекреативци и врхунски спортисти, и сваке године расте, и по броју учесника и по значају. Као Европски град спорта 2026, настављамо да градимо систем у којем је спорт доступан свима – нагласила је Татјана Медвед.
Према речима Драгана Лазића, 50 волонтера и 10 запослених у Црвеном крсту Града Новог Сада биће на услузи учесницима ове спортске манифестације.
- Обезбеђена су два возила, шатори, носила, ћебад и неопходан санитетски материјал, како бисмо, у случају потребе, били спремни да будемо подршка Заводу за ургентну медицину у Новом Саду приликом указивања прве помоћи – рекао је Лазић.
Нoвoсадски полумаратoн обухватиће маратонску трку (21,097km), штафетни полумаратoн, трку задовољства (5.000m) и рекреативно трчање на 10,548km односно фртаљмаратон. Ту је и пратећи програм који подразумева трчање из задовољства за децу и омладину, у оквиру пешачке зоне Новог Сада, у склопу којег су и пузећа трка беба, као и трка деце и oсoба са инвалидитетoм. У оквиру ове традиционалне манифестације биће уприличен прикладан забавни програм на Тргу слободе и испред Дома војске на Београдском кеју. Један концерт предвиђен је већ у суботу, 28. марта, у 19 часова на Тргу слободе. Такође, на траси трке, на три локације, биће организовани мини музички програми у циљу бодрења такмичара да лакше савладају маратонску стазу.
Нови Сад, 26. март 2026. године















