12.02.2019.
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević primio je ambasadora Kube u Srbiji Nј.E. Gustava Trista del Toda u Gradskoj kući.
On je rekao da se tradicionalno dobri odnosi Srbije i Kube, reflektuju i na mikroregione i gradove u Srbiji koji popularišu kubansku kulturu, a da je jedna od konkretnih tačaka doticanja dveju kultura i festival „Kubanero salsa“, koji Grad podržava više od decenije.