Саопштење

Саопштење

Član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić, zajedno sa članovima Odbora manifestacije ''Antićevi dani'' Miroslavom Radonjićem i Đeze Bordašom, kao i pomoćnicom direktora Kulturnog centra Novog Sada Milјanom Kozarov, položio je vence na grob i spomenik Miroslava-Mike Antića.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević primio je ambasadorku Narodne Republike Kine u Srbiji Nј. E. Čen Bo. Gradonačelnik joj je poželeo srdačnu dobrodošlicu, a ona je istakla da joj je veliko zadovolјstvo što je u prvoj zvaničnoj poseti Novom Sadu.

Sagovornici su se osvrnuli na više nego dobre odnose Srbije i Kine, koji su možda na najvišem nivou u istoriji, a kako su ocenili, za to je umnogome zaslužna odlična saradnja predsednika dve zemlјe, Aleksandra Vučića i Si Đi Pinga.

Projekcija video-radova pozorišnog, filmskog i televizijskog reditelja Filipa Markovinovića, inspirisanih nedovršenim belim slikama Miroslava Antića, pod nazivom „Sve boje sveta“ otvorena je u Likovnom salonu Кulturnog centra Novog Sada. Izložba je deo programa manifestacije „Antićevi dani“ u okviru koje će biti održani kulturni sadržaji na više lokacija u Novom Sadu, posvećeni velikanu Miki Antiću.

Prigodnim kulturno umetničkim programom u Svečanoj sali Gradske kuće otvorena je manifestacija „Antićevi dani“ tokom koje će, na više lokacija u Novom Sadu, od 13. do 15. marta biti održani raznovrsni kulturni programi posvećeni Miroslavu-Miki Antiću. Prisutnima na otvaranju obratili su se gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević i direktor Kulturnog centra Novog Sada Bojan Panaotović.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević sastao se danas u Pokrajinskoj vladi sa ambasadorom Republike Turske u Srbiji Nј.E. Tanžuom Bilgičem u prisustvu predsednika Pokrajinske vlade Igora Mirovića.

Kako je najavlјeno na konferenciji za novinare u Pokrajinskoj vladi, Beogradski festival igre biće održan od 22. marta do 12. aprila u Beogradu, Novom Sadu i Vršcu. O značaju i programu te manifestacije govorili su predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović, pokrajinski sekretar za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama Dragana Milošević, član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić, upravnik Srpskog narodnog pozorišta Zoran Đerić, pomoćnik gradonačelnika Vršca Dejan Santrač i osnivač i direktor Beogradskog festivala igre Aja Jung.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević primio je u Gradskoj kući ambasadorku Kanade u Srbiji Nј.E. Keti Čabu. Gradonačelnik Vučević je tom prilikom poželeo srdačnu dobrodošlicu ambasadorki koja se zahvalila na prijemu i istakla da je ovo njen prvi zvanični dolazak u Novi Sad.

Povod za posetu gradu je i učešće ambasadorke u programu kojim se obeležavaju Dani frankofonije u Srbiji, a ona će u okviru te manifestacije održati predavanje studentima Univerziteta u Novom Sadu o rodnoj ravnopravnosti i ulozi žena u nauci kao prioritetima Kanade i frankofonije.

 

Član Gradskog veća za privredu Milorad Radojević prisustvovao je konferenciji za novinare u Gradskoj kući, na kojoj je najavljen 13. Sajam poslovnih mogućnosti i stručnih praksi – КONTEH u organizaciji Udruženja studenata elektrotehnike Evrope-Lokalni komitet Novi Sad (EESTEC LS). Кonferenciji su prisustvovale i predstavnica kompanije Vega IT, koja je generalni pokrovitelj sajma, Maja Božić kao i glavna organizatorka КONTEH-a Andrijana Nedeljković.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević primio je gradonačelnika Ulma Gintera Ciša sa kojim je razgovarao o modalitetima unapređivanja dosadašnje dobre saradnje dva grada.

Zvaničnici su ocenili da su nedavne zajedničke aktivnosti u oblasti kulture, poput koncerta novosadskih muzičara i muzičara iz Ulma u Gradkoj kući, u kojem je učestvovao i sam gradonačelnik Ciš, kao i izložbe posvećene podunavskim Švabama, od velikog značaja za obe zajednice.

Pomoćnik gradonačelnika Novog Sada Aleksandar Petrović pozdravio je prisutne na svečanosti povodom otvaranja Međunarodnog simpozijuma nuklearne medicine o molekularnom imidžingu i molekulernoj terapiji, u Кulturnoj stanici „Eđšeg“.

- Veoma mi je drago što je Novi Sad i ove godine i to po peti put domaćin ovog važnog simpozijuma iz oblasti nuklearne medicine. U naš grad, tim povodom došlo je 60 eminentnih stručnjaka i ja im želim uspešan rad i prijatan boravak u Novom Sadu - izjavio je Aleksandar Petrović.

Syndicate content