Саопштење

Саопштење

Program 42. festivala umetničke muzike ''Novosadske muzičke svečanosti'', koji će biti održan od 20. do 28. aprila u Novom Sadu, predstavljen je na konferenciji za novinare u Gradskoj kući. Sagovornici novinarima bili su član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić, umetnički direktor NOMUS-a Marija Adamov i glavni i odgovorni urednik tog festivala Milan Radulović, a moderator je bila programski saradnik u Muzičkoj omladini Mia Doroški.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević potpisao je Poseban kolektivni ugovor za javno-komunalna preduzeća i druga javna preduzeća Grada Novog Sada sa tri reprezentativna sindikata. U ime Sindikata zaposlenih u komunalno-stambenoj delatnosti Novog Sada ugovor je potpisao Zoran Radosavlјević, za Granski sindikat javnih saobraćajnih i komunalnih delatnosti „Nezavisnost“-Regionalno povereništvo Novi Sad potpisnik je bio Obrad Tepić, a predstavnik Sindikata zaposlenih u komunalno-stambenoj delatnosti Srbije u Novom Sadu bio je Miladin Dragaš.

U okviru velike društveno-odgovorne akcije kompanije „Imlek“, „Moja Kravica - Rasti srećno“, danas je otvoreno još jedno dečije igralište, ovog puta u Novom Sadu u Аlејi Мikе Аntićа. Vrpcu su presekli pоmоćnik grаdоnаčеlnikа Nоvоg Sаdа Аlеksаndаr Pеtrоvić i direktor marketinga kompanije „Imlek“ Slobodan Srećković.

Sajam usluga socijalne zaštite koji organizuju Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i Pokrajinski sekretarijat za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova otvoren je na SPENS-u i traje do 19.00 časova. Manifestacija, koja broji oko 70 učesnika, je organizovana u okviru redovnih aktivnosti unapređenja svesti o važnosti usluga socijalne zaštite i promocije institucija, ustanova, građanskog aktivizma i volonterizma u oblasti socijalne zaštite.

Četvrti Kongres Udruženja za preventivnu pedijatriju Srbije, pod nazivom „Prevecija u pedijatriji – osnov zdravlјa i blagostanja“, otvoren je u Master centru Novosadskog sajma. Reč je o dvodnevnom kongresu sa međunarodnim učešćem, pa će iskustva i znanja razmenjivati najbolјi domaći i strani stručnjaci na polјu pedijatrijske medicine. Otvaranju tog događaja prisustvovao je i član Gradskog veća za zdravstvo prof. dr Zoltan Horvat.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević prekrečio je zajedno sa antigrafitnom jedinicom JKP „Gradsko zelenilo“ grafit u Gimnazijskoj ulici. Sadržaj novonastalog grafita u Novom Sadu pozivao je na ugrožavanje bezbednosti lјudi na državnim funkcijama i članova njihovih porodica.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević prisustvovao je konstitutivnoj sednici Saveta sajma turizma na Novosadskom sajmu, na kojoj je izabran za predsedavajućeg tog Saveta. Jubilarni 50. Sajam turizma biće održan od 5. do 7. oktobra ove godine, a u okviru Saveta Sajma turizma, pored predstavnika republičke, pokrajinske i gradske administracije, našli su se eminentni stručnjaci u oblasti turizma, kao i reprezenti institucija, fondova, strukovnih udruženja i organizacija, univerziteta, fakulteta i visokih škola.

Člаn Grаdskоg vеćа zа kulturu Dаlibоr Rоžić prisustvоvао је kоnfеrеnciјi zа nоvinаrе i stručnоm vоđеnju krоz izlоžbu „Таštinа mаlih rаzlikа“ dоbitnikа Таrnеrоvе nаgrаdе Grејsоnа Pеriја u Мuzејu sаvrеmеnе umеtnоsti Vојvоdinе. Prisutnimа su sе оbrаtili i sеkrеtаr zа kulturu, јаvnо infоrmisаnjе i оdnоsе s vеrskim zајеdnicаmа АP Vојvоdinе Мirоslаv Štаtkić, v.d.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević primio je u Gradskoj kući ambasadora Kralјevine Švedske Nј.E. Jana Lundina. Tom prilikom gradonačelnik mu se zahvalio na poseti i poželeo mu srdačnu dobrodošlicu.

Ambasador Jan Lundin, kome je ovo prva zvanična poseta Novom Sadu, zahvalio se na gostoprimstvu i izrazio spremnost da pruži podršku negovanju postojećih veza Novog Sada sa gradovima Švedske, kao i uspostavlјanju novih partnerstava i oblika saradnje.

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević razgovarao je u Gradskoj kući sa predstavnicima Evropske investicione banke. Sastanku su prisustvovali direktorka Regionalne kancelarije Evropske investicione banke (EIB) za Zapadni Balkan Dubravka Negre i predstavnik EIB iz Luksemburga Ondrej Dušek, sa kojima je gradonačelnik razgovarao o dosadašnjoj saradnji i inicijativama za budućnost.

Syndicate content