Читај ми

САСТАНАК ГРАДОНАЧЕЛНИКА СА РАДНИЦИМА ПРЕДУЗЕЋА „ДУНАВ ГРУПА АГРЕГАТИ“

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић састао се са радницима предузећа „Дунав група агрегати“ у управној згради тог предузећа са којима је разговарао о проблeму остваривања њихових права. Радници „Дунав група агрегата“, некадашњег бродарског предузећа "Херој Пинки" блокирали су пре неколико дана управну зграду на Београдском кеју и захтевају да им се исплате све заостале плате, доприноси и накнаде за укрцавање.

- Састанак је, као и сама тема, био веома озбиљан и тежак, јер се између осталог тицао разговора о томе како ови људи и њихове породице живе без примања и здравственог осигурања. Проучавали смо заједнички сва дешавања у вези са предузећем и разматрали процес реорганизације фирме који је покренут. Наравно да Град нема ингеренције у том смислу да „Дунав група агрегати“ нису јавно градско предузеће, али то не значи да треба да се правимо да се то не дешава у нашем граду, нашим суграђанима. Ови људи су ме позвали као и прошлог пута кад су били у проблемима, а најмање што могу да учиним као градоначелник јесте да дођем и разговарам с њима, да заједнички размотримо шта може да буде учињено. Договорили смо да неће бити блокаде Дунава у наредне две недеље, када ћемо поново одржати састанак након што проучимо план реорганизације који је предложило руководство фирме и дамо наше мишљење. Разговараћу и са Европском банком за обнову и развој која је сувласник ове фирме и сагледати каква је визија опстанка или престанка рада предузећа. А о томе да ли је боље да се крене у реорганизацију или у стечај одлучиће они који су надлежни, дакле суд и повериоци фирме - рекао је градоначелник Милош Вучевић након одржаног састанка са радницима.

Представник радника Новица Цветковић рекао је да су запослени презадовољни доласком градоначелника Вучевића и тиме што се активно укључио у решавање њихових нагомиланих проблема захваливши му се на залагању да се темељно проучи цела ситуација. Он је додао да остаје да се види да ли ће фирма отићи у стечај или ће се опоравити и поново кренути у производњу, као и да се нада да радници којима је фирма дужна 250 милиона динара неће радикализовати протест.

Нови Сад, 5. јун 2013. године