Четвртак, 29. јун 2017. године
12.30 часова
Свечана сала, Градска кућа
Трг слободе бр. 1

Члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин примиће у Градској кући чланове мушке „3 на 3“ сениорске репрезентације Србије која је у француском граду Нанту од 17. до 21. јуна учествовала на ФИБА „3 на 3“ Светском првенству и освојила злато.

Репрезентација Србије у баскету "три на три" у саставу Душан Домовић Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Савић и Марко Ждеро одбранила је титулу првака света пошто је у финалном мечу савладала селекцију Холандије.

За најбољег играча турнира проглашен је Дејан Мајсторовић, који је на седам утакмица постигао чак 60 поена, док је поред њега у најбољем саставу од три играча завршио и Душан Домовић Булут.

Репрезентацији Србије у баскету "три на три", коју чине четири играча из Новог Сада ово је трећа титула првака света.