Читај ми

ГРАДОНАЧЕЛНИК ЧЕСТИТАО НОВОСАДСКИМ ШАХИСТИМА

Градоначелник Новог Сада Милош Вучевић и члан Градског већа за спорт и омладину Предраг Свилар честитали су шаховској екипи Нови Сад – Србија, која је на Првом светском купу градова у шаху освојила 3. место.

-Нови Сад је поносан на своје шахисте који су први у Србији освојили сениорску медаљу у екипном шаху. Надамо се да је ово само почетак успешних резултата нове генерације српских шахиста, који ће допринети како добром гласу нашег града, тако и популаризацији овог спорта – наводи се у честитки.

На првом светском купу градова у шаху, одржаном у Уједињеним Арапским Емиратима у периоду од 21. до 29. децембра учествовале су екипе 24 града. Победник првенства је екипа холандског града Хугевена, на друго место пласирала се екипа града Баку из Азербејџана, док је екипа Новог Сада заузела треће место.